Лікування карієсу

запис на прийом

Лікування карієсу в Ужгороді

Емаль зуба – найтвердіша тканина в нашому організмі, що здатна витримувати навантаження до 400 кг. Проте недостатня гігієна порожнини рота, вживання надмірної кількості солодкого, паління, кава, а також генетична схильність здатні привести до руйнування цілісності емалі. Цей процес називається карієсом.

В залежності від глибини ураження карієс буває:

- Початковий карієс – коли на емалі зуба немає ніякого пошкодження, окрім матової плями білого кольору. Причиною її появи є втрата зубом мінеральних компонентів: кальцію та фтору. У зв'язку з цим проникність її збільшується, тому колір може змінитися до темно-коричневого і навіть чорного.


- Поверхневий карієс – стадія, яка характеризується вже фізичним пошкодженням емалі, але лише в її межах.
- Середній карієс – характеризується більш глибоким ураженням тканин зуба. Руйнування виходить за межі емалі і досягає зони дентину.- Глибокий карієс - найбільш складна форма руйнування твердих тканин зуба. Зона ураження досягає ділянки наближеної до пульпи (нерва). На цій стадії існує великий ризик його інфікування і запалення.Найчастіше карієс розвивається в ділянках, які найгірше очищаються. Як правило, це міжзубні проміжки та природні заглиблення в зубі (фіссури). Небезпечним є той факт, що довгий час Ви і підозрювати не будете про його існування, так як больові відчуття практично відсутні, а значних видимих змін немає. За цей час карієс може пройти всі стадії і на момент, коли Ви звернетесь до лікаря, значна частина зуба вже буде зруйнована.

Щоб цього не сталося, необхідно кожні півроку проводити профілактичні огляди у стоматолога.


Як проходить лікування карієсу в “Dent Art”?

Найлегшою формою в лікуванні карієсу в Ужгороді є його початкова стадія. Це єдина форма карієсу, яка виліковується без бормашини. Лікування відбувається шляхом насичення демінералізованої емалі (емаль, що втратила кальцій та фтор) необхідними мінералами та мікроелементами. Для цього ми використовуємо професійну пасту японської фірми GC. Зуб очищається від м’якого зубного нальоту, а на пошкоджену ділянку емалі наноситься ремінералізуюча (лікувальна) паста. Залежно від розмірів ураження курс лікування визначається індивідуально.

Пломбування зубів та ціни в Ужгороді

Усі інші форми карієсу лікуються шляхом механічного видалення пошкоджених тканин. Після цього, залежно від клінічної ситуації, зуб може бути відновлений методом пломбування зубів в Ужгороді або виготовлення керамічної вкладки. Для пломбування ми використовуємо фотополімерні або склоіномерні матеріали японських та німецьких фірм Heraeus Culzer, Tokuyama Dental, GC, Crom Dental.

Лікування методом пломбування здійснюється в одне відвідування. При поверхневому та середньому карієсі больові відчуття практично відсутні. У разі глибокої його форми є необхідність у виконанні місцевого знеболення. Запорукою успіху в такому лікуванні буде добре підготовлена, абсолютно чиста та суха поверхня зуба, що лікується. І як результат – термін служби пломби буде максимально довговічним.

Лікування молочних зубів

Карієс молочних (тимчасових) зубів має такі ж стадії, як і у постійних, тільки протікає у рази швидше через те, що їх емаль менш мінералізована.

Окрім початкової форми, лікування карієсу у молочних (тимчасових) зубах здійснюється лише по методиці пломбування. Для цього ми використовуємо склоіономерний матеріал японської фірми GC. Його капсульна форма забезпечує швидку підготовку та надійну постановку пломби в потрібне місце, що є дуже важливим у роботі з маленькими пацієнтами. Матеріал абсолютно нетоксичний і що найбільш важливо – він не боїться потрапляння вологи на зуб під час пломбування, а з енергійними дітками таке буває досить часто. Ціни на всі види робіт можна дізнатись у нас на сайті, в розділі “Ціни”.

Профілактика та лікування карієсу в стоматології “Dent Art”

Дотримуючись деяких простих правил, Ви самостійно можете знизити ризик виникнення карієсу. Перше – це обов'язкове чищення зубів двічі на день: зранку після сніданку і ввечері після останнього прийому їжі. Протягом дня, коли можливості почистити зуби немає, їжу бажано завершувати вживанням не дуже солодких твердих фруктів. Окрім насичення організму вітамінами та мікроелементами, тверді фрукти механічно очищують зуби від залишків їжі та масажують ясна, що в свою чергу покращує їх кровообіг і має профілактичний ефект. Прийом їжі підвищує рівень кислоти в ротовій порожнині, яка згубно діє на емаль зуба. Тому добрим буде використання спеціальних ополіскувачів, які знижують кислотність та покращують свіжість подиху. З "народних методів" хорошим нейтралізатором підвищеної кислотності буде полоскання звичайним розчином харчової соди (1-2 ч.л. соди на склянку води).

Звертайтеся щодо лікування карієсу в Ужгороді в стоматологічний кабінет "Dent Art", і ми з радістю допоможемо Вам повернути здоров'я зубів для красивої посмішки!

Запишіться на консультацію з допомогою форми запису на сайті (клікайте на зелену кнопку "Запис на прийом" вверху сторінки) або дзвоніть за телефонами:

+38 (095) 12-41-102, +38 (067) 64-71-277